Bezpłatne szkolenie dla prawników, psychoterapeutów, konsultantów i freelancerów

​Kliknij PLAY powyżej

​lub przeczytaj transkrypcję powyższego nagrania.

Transkrypcja:

​​Prezes ​​Stowarzyszenia Adwokackiego ​Defensor ​Iuris poprosiła mnie abym nagrał ​krótkie wideo aby podzielić się swoją ​refleksją o tym, w jakim miejscu się znajdujemy w tej chwili i dokąd zmierzamy jako ludzie uprawiający wolne zawody. 

​Będąc adwokatem, mecenasem, radcą, doradcą czy rzeczoznawcą​  uprawiamy to co jest kwintesencją wolnego zawodu.

Ja sam pozwalam sobie siebie wrzucić w ten worek, chociaż nie mam nic wspólnego z prawem, ale jestem konsultantem dla agencji wywiadowczych, służb wojskowych i rządów różnych krajów i robię to samo, co w to samo ​​Państwo - tzn. ​sprzedaje swój czas, ​wiedzę i umiejętności​.

Ba, można powiedzieć, ze sprzedaj​ę swoją inteligencję​, bo przecież psychologowie definiują inteligencję jako miar​ę sprawności łączenia faktów i dochodzenia do nowych wniosków​. A przecież te nowe wnioski ​i rezultaty to jest to, co ​dostarczamy naszym klientom. ​

Po to, ​aby oni mogli osiągnąć swoje cele. ​

Teraz, w momencie kiedy spotkała nas ​sytuacja wyjątkowa, ​mamy tak naprawdę dwie ścieżki: ​możemy albo ​wstrzymać oddech, poczekać, przetrwać, zamknąć się w domu i liczyć na to, że to się wkrótce skończy. Nie wiemy jak szybko, nie wiemy jak dużo czasu nam to zajmie, ale liczyć na to że to się kiedyś skończy bo to się skończy. Oczywiście warto myśleć pozytywnie - mieć na końcu jakieś światełko wiedząc o tym, że już w Chinach ta krzywa zachorowań płaszcza​, więc będzie dobrze​.

Tylko to co mnie zastanawia to czy te wszystkie firmy korporacje, duże przedsiębiorstwa - nawet te niepracujące w najnowocześniejszych branżach jak nowe technologie​, jak branże finansowe czy sztuczna inteligencja itd. Nawet zwykłe, normalne, typowe organizacje również zaczęły rozumieć, że bardzo wiele da się zrobić online​,to znaczy ​nie musimy się spotykać w sali, żeby przeprowadzić szkolenie​, nie musimy się spotykać w salce, żeby zrobić szybką prezentację, nie musimy się umawiać na spotkanie, żeby dwie osoby musiały na nie dojechać. ​Nawet pracując w biurze nie musimy siedzieć przed komputerem ​przed naszym biurkiem, tylko możemy oszczędzić półtorej godziny jazdy do pracy plus półtorej godziny powrotu z pracy. Jednocześnie możemy oszczędzić zagrożenie jakim jest w tej chwili spotykania się z innymi ludźmi. To wszystko można zrobić przez internet.

​Nagle się otworzyły tak ​bardzo zamkniętych dotąd dużo furtek.

​T​o co mnie zastanawia, to ​czy w momencie kiedy w tej chwili jako społeczeństwo adaptujące się do tej nowej rzeczywistości, czy też jako ludzie którzy już się za​adaptują - ​czy szefowie tych firm stwierdzą dobra pandemia minęła wszystko wirus z wirusem sobie poradziliśmy. Zapraszamy z powrotem do biur zapraszamy na swoje krzesła dlatego że wracamy do stanu w jakim byliśmy przed tą pandemia jest raczej trudne żeby sobie to wyobrazić prawda. Więc jak popatrzymy na historię to historycznie zawsze zwycięzcami były te jednostki które w sytuacji stresu najszybciej się adaptowany.

I teraz skoro my sprzedajemy​:

swój czas, swoją wiedzę, swoje umiejętności, które dostarczamy ​w trakcie spotkań z ​naszymi klientami to ​jesteśmy ​w idealnej ​sytuacji! ​Bardzo małym kosztem ​jesteśmy w stanie przenieść naszą praktykę, nasze funkcjonowanie właśnie w świat online. Świat wirtualny ​jest jak najbardziej rzeczywisty tylko bardziej nowoczesny. ​Jesteśmy w stanie zostać liderami dlatego, że zaadaptujemy się najszybciej do tej nowej sytuacji.

To co chciałbym Państwu​ zaoferować to ​pomoc. ​Wsparcie w tym trudnym czasie dlatego że musimy sobie pomagać, aby zacząć funkcjonować w tej nowej rzeczywistości.


I chciałbym zaoferować wsparcie na stronie ​Siadlak.com będzie link w ciągu najbliższych kilku dni gdzieś widoczny na pewno dotyczący ​korona wirusa ​COVID-19 gdzie zaoferuje kurs absolutnie bezpłatny jako forma wsparcia dla ludzi uprawiających wolne zawody. Jak to zrobić. Aby zorganizować swoją praktykę online aby nasz kalendarz był dostępny online w pełni bezpieczny aby nic z niego nie wyciekło ale żeby było widać kiedy jesteśmy dostępni na spotkanie aby zorganizować sobie tego rodzaju Studio aby można było z wami porozmawiać i uzyskać to co uzyskać. Co dawaliśmy do tej pory w naszych sercach w naszych biurach w naszych miejscach spotkań dlatego że tak wygląda przyszłość. Nie jesteśmy w stanie tego uniknąć a wirus który w tej chwili z dziesiątki. Niektóre niektóre miejsca na świecie.

Świat wirtualny jest rzeczywisty,
tylko bardziej nowoczesny.


Po prostu przyspieszył ten proces musimy się zaadaptować albo po prostu wstrzymać oddech im bez tlenu liczyć na to że dotrwa. Ale to będzie dużo trudniejsze i myślę że raczej płonne nadzieje. Abyśmy wrócili tam gdzie byliśmy więc raz jeszcze życzę zdrowia tego aby zostawać w domu trzymać się akcji zostanie w domu. I zapraszam na stronę Grodzką aby rozpocząć proces adaptacyjne bo nie mamy innego wyjścia dzięki. Zobaczenia. Cześć.


Uważaj!

Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się nowy tekst na tym blogu. Jeśli nie chcesz, aby Cię ominął - zostaw maila, dam Ci znać :)

>