Wiele jest definicji coachingu, jednak w życiu ważniejsze od samej definicji jest to, co z tych definicji wynika i w jaki sposób przekłada się na nasze funkcjonowanie. A zatem przede wszystkim doświadczenie i praktyka, a nie sama teoria. Trener życia? I tak, i nie, bowiem nie jesteśmy po to, żeby mówić, jak masz żyć, żeby dawać „instrukcję obsługi życia”. Rolą life coacha jest budzenie potencjału, który drzemie w każdym, inspirowanie do życia zgodnego z własnymi wartościami i przybliżającego do wyznaczanych indywidualnie celów.  Nie pokażemy jak ten potencjał wykorzystać, ale stworzymy klimat i przestrzeń do tego, byś sam odnalazł drogę, cel i sposób jego wykorzystania.  A być może – niczym fakir – wyjmiemy z Twojej kieszeni coś, co zawsze miałeś, ale nie wiedziałeś, że możesz wykorzystać.

Jesteś gotowy zmienić swoje życie i podążać ścieżką sukcesu? Ty sam zdecydujesz, czym jest dla Ciebie sukces. Dla każdego z nas może nim być coś zupełnie innego. Ale wspólnym mianownikiem jest poczucie zadowolenia, harmonii i spełnienia. Chcesz tego?

Zaczynajmy więc!

Milton Erickson opowiedział kiedyś świetną historię, która najpełniej oddaje nasze podejście do coachingu.

Pewnego dnia na podwórko gospodarstwa, w którym zamieszkiwałem będąc dzieckiem, przywędrował nieznany koń. Nikt nie wiedział, skąd przybył, a nie miał na sobie żadnego identyfikatora, który pomógłby ustalić jego pochodzenie. Nie mogło być mowy o zatrzymaniu konia, ponieważ z pewnością do kogoś należał. Mój ojciec zdecydował odprowadzić go do domu. Wsiadł na niego, wyprowadził go na drogę i po prostu zaufał, że instynkt konia zawiedzie go do jego domu. Interweniował jedynie wtedy, gdy koń schodził z drogi i zaczynał jeść trawę, albo zbaczał w pola. Wówczas ojciec prowadził go z powrotem na drogę. W ten sposób koń szybko wrócił do swego właściciela. Właściciel nie krył zaskoczenia, gdy ujrzał konia i zapytał ojca: ”Skąd wiedział Pan, że koń pochodzi właśnie stąd i należy do nas?” Na to ojciec odpowiedział: ”Ja tego nie wiedziałem, to koń wiedział! Ja tylko pilnowałem, żeby nie zszedł z drogi”

Life coaching to partnerska relacja, w której coach staje się osobistym trenerem. Wspiera w realizacji celów ustalonych z Klientem – niezależnie, czy dotyczą życia osobistego, zdrowia, związku, kariery, czy nawet marzeń.

Advanced Training Solutions - Ludwik C. Siadlak CartoonNie zawsze będzie to łatwa droga, nie zawsze nawet przyjemna – wszystko zależy od Ciebie, od Twojej determinacji, zasobów, gotowości do zmiany. Możemy Ci jednak zagwarantować, że nie zostaniesz z tym wszystkim sam, że będziemy z Tobą w poszukiwaniu drogowskazów, motywacji, siły, celu, w procesie zmian i w radościach odnoszonych sukcesów.

Twój osobisty life coach jest ekspertem, który poprowadzi Cię ku pozytywnej zmianie jakości Twojego życia. Poznasz, kim jesteś i co chcesz osiągnąć. Odkryjesz i nauczysz się wykorzystywać swój potencjał, szybciej i skuteczniej podejmować decyzje, patrzeć na sprawy z różnych perspektyw. Wszystko to będzie owocowało większą pewnością siebie, bardziej satysfakcjonującymi relacjami z innymi ludźmi i zawrotnym tempem rozwoju Twojej kariery. Złapiesz wiatr w żagle i poczujesz jak to jest być panem własnego życia!

[custom_button text=”Jesteś gotowy? »” title=”Zapraszamy” url=”http://www.siadlak.com/kontakt/” size=”x-large” bg_color=”#00ADEE” text_color=”#FFFFFF” align=”left” target=”_self”]